Telifhakkı | Güncel ve Kaliteli Blog

3X PROGRAMININ ÖĞRENCİLERİMİZE KATKISI

15.12.2016
2.869
3X PROGRAMININ ÖĞRENCİLERİMİZE KATKISI
REKLAM ALANI

Durdurulamayan istekler ve tüm olumsuzluklara karşı ayakta durabilmek bir girişimcinin en önemli niteliğidir demiştir Deaver Brown,bu kapsamda Genç Başarı Eğitim Vakfının” girişimcilik yeteneklerinin arttırılması”,”finansal okur yazarlık” ve “iş gücüne etkin kalıtım” konularından başlayarak öğrencilere iş hayatını tanıtma ve onları iş hayatına hazırlama,meslekleri tanıtma ve girişimcilik ruhlarını geliştirme amacı ile hazırlanmış olan 3X programı proje kapsamında lise sıralarından başlayacaktır.

3X programı ile amaçlanan;öğrencilerin kişisel gelişimlerinin,iş hayatında karşılaşabilecek olası sorunlara çözüm bulma kabiliyetlerinin,görev bilinçlerinin,sorumluluk duygularının,girişimci ruhlarının,yenilikçi bakış açılarının,analitik düşüncelerinin arttırılma isteğidir. 3X programının hedeflerinden  en önemlisi bu isteklerin yanı sıra öğrencilerin öz güvenlerini oluşturmak ve öz güvenlerini arttırmaya yönelik oluşturulan bir çalışmadır. İş hayatındaki kişilerin ve/veya girişimcilerin bilgi ve tecrübelerinin aktarabildikleri program okullarda rehber öğretmen ve iş dünyasının gönüllülerinden oluşan destek ile ilerlemekte öğrenciler okul sınırları içinde şirket kurup,ürünlerinin tanıtımını yapmaya,ürünlerini satmaya ve program sona erdiğinde şirket tasfiyesi ile bire bir yaparak ve yaşayarak iş hayatını öğrenmektedirler.

Bu çalışma ile kolaylaşacak olan hem öğrencilerin istihdam edilebilmesi hem ilerde kendilerinin de başkalarını istihdam edebilmeleridir.

REKLAM ALANI

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.