Telifhakkı | Güncel ve Kaliteli Blog

Backlink nedir ve Seo ile ilişkisi

12.03.2014
2.091
Backlink nedir ve Seo ile ilişkisi
REKLAM ALANI

indir
Backlink kelimesinin dilimizde karşılığı geri bağlantıdır. Backlink bir tür Seo çalışmasıdır. Backlinkin ne olduğunu tam olarak anlatmadan önce arama motorlarının nasıl çalıştığını anlatmamız daha faydalı olacaktır. Arama motorları kendilerine ait bir algoritma ile çalışmaktadır. Günümüzde en bilindik olan arama motoru Google’dır. Arama motorları internete girilen herhangi birşeyi indexleyip bünyeninde bulundurmakta ve kullanıcı neyi isterse hedefi 12 den vuracak şekilde kullanıcıya vermek için çalışır. Bu nedenden dolayı arama motorları bünyesinde bulundurduğu web sayfası ve web sayfası içeriklerini belirli bir düzene ve mantığa göre sıralamaktadır. Yani biz arama motoruna bir şey yazdığımızda bizim için en iyi seçenekleri sıralamaktadır ve bize kolaylık sağlamaktadır.
Arama motorlarının çalışma mantığı az çok aklınızda canlandı ise Backlink nedir sorusunu yanıtlayabiliriz. Backlink arama motorları tarafından sevilen yani içeriği özgün ve uygun olan sitelerde bizim web sitemizin linki bulunmasıdır. Peki, arama motorunun sevdiği sitelerde bizim linkimizin olması bize ne kazandıracaktır?
Bu sorunun cevabı oldukça basittir. Arama motorların sevdiği siteler kaliteli ve Seo çalışmaları başarılı olan sitelerdir, kaliteli sitelerde bizim sitemizin adresinin bulunması bizimde kaliteli ve Seo çalışmasının doğru ve başarılı bir site olduğumuz anlamına gelmektedir. Yani elit insanlarla takılan insanlar elittir. Ama unutmamalıyız ki backlink ile Seo çalışması yaparken linkimizin bulunduğu site de yasadışı bir içerik bulunması veya yasadışı backlink yapmak bizim sitemize zarar verecek Seo çalışmaları cevap vermeyecek ve arama motorları tarafında sevilmeyecektir. Durum böyle olunca arama motorları bizim sitemizle ilgili herhangi bir bilgiyi bünyesinde bulundurmayıp bizi listesinden çıkaracaktır.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.