Telifhakkı | Güncel ve Kaliteli Blog

Çekici ve Pürüzsüz Dudaklar İçin 3 Tavsiye

21.09.2014
1.708
Çekici ve Pürüzsüz Dudaklar İçin 3 Tavsiye
REKLAM ALANI

Yaz aylarında havuz, deniz, güneş derken dudak cildi nemini kaybeder, matlaşır ve çatlamaya başlar. Çatlamış dudaklar kozmetik anlamda görüntüyü bozarken kişiyi rahatsız edecek derecede acıya neden olabilir. Bu nedenle dolgun, kusursuz ve pürüzsüz dudaklar için şunları yapmalısınız;
1. Bol su tüketimi başta hücreleri, dokuları ve organları yenilemeye yardımcı olurken, cildin nemli kalmasını sağlar. Böylece dudak cildi de kendini daha hızlı tazelerken, sıcak iklimden kaynaklanan nem kaybı yerine konmuş olur. Ayrıca mevsim geçişleri ve kış aylarında da bol su tüketerek daha pürüzsüz dudaklara sahip olabilirsiniz.
2. Her mevsim dudak cildinin güneşten korunması, çekici dudaklara kavuşmanıza yardımcı olur. Yüz ve diğer vücut cildinizi güneşe karşı koruyucu ürünlerle desteklerken bunu dudaklarınız için de yapmalısınız. Dudak koruyucu bakım ürünlerini kullanarak, daha canlı dudaklara kavuşabilirsiniz.
3. Mükemmel dudakların bir diğer sırrı ise sigara kullanmamaktır. Sigara kullanımı içeriğindeki kimyasalların verdiği zarar haricinde her bir sigara içinde yapılan mimikler dudak cildinin kırışmasına neden olur.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.