Telifhakkı | Güncel ve Kaliteli Blog

Cilt Bakımı ile İlgili İpuçları

08.01.2017
2.649
Cilt Bakımı ile İlgili İpuçları
REKLAM ALANI

Cilt bakımı yaptırmak için zaman bazen de yeterli bütçe ayıramayabiliriz. Bazen de tembellik yaparak cildimizi tamamen ihmal ederiz. Evde de çok rahatlıkla yapabileceğimiz bakımlar vardır.

Evde yapabileceğiniz cilt bakımı ile ilgili ipuçları

  • Cildimiz hepimiz için önemlidir. Cildimizin sağlıklı olması için hücreleri canlı tutmak için desteklemek gerekir. Böylelikle cilt daha çabuk yenilenir ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlar. Haftada iki kez yapacağınız deniz tuzu ile bunu görebilirsiniz. İlk önce deniz tuzunu elinize alın. Yumuşak dairesel el hareketleriyle cildinize iyice yayın ve masaj yapın. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu işlem aynı zamanda peeling görevi görecektir.
  • İyot ve protein içeren deniz yosunu cildi canlandırıcı etkisi vardır. Kuru ciltlere çok iyi gelmektedir. Banyo yaptığınız suya bir miktar ekleyip 20-30 dakika bekleyin. Deniz yosununu aktardan temin edebilirsiniz.
  • Uykusuzluk stres gözlerimizin altında renk değişikliği ve şişlikler yapabilir. Böyle durumlarda evde kullandığımız çay poşetlerini buzlukta bekletip daha sonra göz halkalarının üzerinde 10 dakika bekletin. Bu uygulama çok iyi gelecektir.
  • Cilt bakımı ile ilgili ipuçları arasında en yaygın olan cildi nemlendirmek için organik süt kullanabilirsiniz. Kullanımı çok kolay olan bu uygulamada bir pamuk yardımı ile sütü yüzünüze sürüp 10-15 dakika bekletin daha sonra ılık suyla yıkayın. Cildinizin canlandığını ve parladığını fark edeceksiniz.

.                       Cilt bakımı ile ilgili ipuçları size zaman ve bütçe tasarrufu sağlar. Cildinizi ihmal etmeyin.

REKLAM ALANI

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.