Telifhakkı | Güncel ve Kaliteli Blog

Doğum Lekelerinden Kurtulmanın Yolları

30.12.2016
2.247
Doğum Lekelerinden Kurtulmanın Yolları
REKLAM ALANI

Doğum lekeleri renk pigmentlerinin yoğunlaşmasıyla meydana gelir. Doğum lekeleri koyu renkte ve kımızı görünümündedir. Lekeler kişi için herhangi bir risk taşımamaktadır. Bazen          leke görünümünde olan benler kanser riski görülebilir. Benler ve lekeler ancak cerrahi uygulamayla         ya da lazer yöntemi ile müdahale edilebilir. Mutlaka doktor tarafından teşhis edilmesi gerekir.

Doğum lekelerinden kurtulmanın yollarından biri olan lazer uygulaması lekeli bölgedeki hücrelerin patlatılmasıyla tedavi edilmektedir. Lazerde bulunan hassas ışınlar benler üzerinde ısı uygulanarak yapılır. Ve kısa zamanda sonuç alınarak lekelerin görünümü azalır. İyileşme esnasında o bölgede geçici olarak kırmızı lekeler görülebilir. Lazer uygulamasında hastanede yatmaya gerek yoktur. Doktorunuzun teşhisine bağlı olarak birkaç saat içinde uygulama yapılıp evinize gidebilirsiniz. Cildinizdeki doğum lekeleri zaman içerisinde iyileşme gösterecek ve kaybolacaktır. Bazı hassas ciltlerde 7 gün içerisinde geçebilecek karıncalanma ve morluk olabilir. Çok nadiren uygulama sonrası kanamada görülebilir. Bunlar doğum lekelerinin lazer tedavisinden sonra görülebilecek geçici bir durumdur. Doğum lekelerinden kurtulmanın yollarını ararken doğum lekelerinin oluşumu ile ilgili tedavi yöntemi ile ilgili iyi bir araştırma yapmalıyız. Çünkü bize gereksiz harcamalar ve zaman kaybı oluşturabilir.

Doğum lekelerinden kurtulma yollarını ararken lazer tedavisinde farklı yöntemler de uygulanabilir. Lazer tedavisinden sora oluşabilecek (enfeksiyon ağrı ve yara izlerinde değişik olumlar) gözlemlerseniz siz müdahale etmeden mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

REKLAM ALANI

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.