Telifhakkı | Güncel ve Kaliteli Blog

Eyeliner Nasıl Sürülür ?

14.07.2014
4.233
Eyeliner Nasıl Sürülür ?
REKLAM ALANI

eyeliner-nasil-surulur

 

 

REKLAM ALANI

Peki tüm kızların sorunu olan eyeliner doğru şekilde nasıl sürülür ?
Artık şehir efsanesi haline gelmiş bi konu olan tek seferde eyeliner çekmek aslında gerçekten şehir efsanesidir.Tek seferde çekmekten çok,yüz tipine ve göz tipine uygun eyeliner şeklini seçmek çok daha önemlidir.

Bu konuyu biraz açarsak..
Öncelikle eyeliner sürdükten sonra gireceğiniz ortam çok çok önemlidir.Deniz ördeği gibi boyanıp pazardan domates seçmek pek etik olmaz dimi ?
Örneğin günlük kullanacağınız bir eyeliner modeli istiyorsanız öncelikle göz şeklinizi iyi analiz edip doğru olan şekli seçmeniz gerekir.
1.adım ; Kuyruklu mu Kuyruksuz mu ?
Eğer gözleriniz çukurda ve göz kapağınız biraz genişse kesinlikle kalın fırçalı keçe eyeliner ile  gözlerinizi daha belirgin yapabilirsiniz. Alk kirpiklerinizin yukarı doğru olan kısmını takip ederek kalınlığı biraz daha devam ettirip çarpıcı gözlere sahip olabilirsiniz.
Kuyruk konusunda benim tavsiyem pek yok aslında tamamen zevke kalmış bir olay 🙂
2.adım;
Taslığını çizelim..
Tabi taslak dedik de harita çizmiyoruz sonuçta bu işe başlamadan önce ince liquid eyeliner tercih etmeliyiz.öncelikle istediğimiz şekli içi boş ve nazik bir şekilde çizmeliyiz.Bunu yaparken dikket etmemiz gereken en önemli şey
göz pınarından ince hatta ipince bir şekilde başlamak.
3.adım;
Artık bundan sonrası kolay çizdiğimiz içi boş taslağımızın içini dolduracağız.Bu konuda mümkün oldukça çizdiğiniz taslağın dışına çıkmamaya özen gösterin yoksa sil yap sil yap göz kapaklarınızı tahriş edebilirsiniz.
Sonuç;Daha belirgin çarpıcı gözler eyelinerınızı ufak rimel vuruşları ile taçlandırabilirsiniz 🙂
Ve son olarak son zamanlarda kullandığım yeni başlayanlar için eşsiz bir ürün olan maybelline’nin yeni ürünü blackbuster’ı tavsiye etmeden geçemeyeceğim 🙂blackbuster

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.