Telifhakkı | Güncel ve Kaliteli Blog

Gözaltı Torbalarından Kurtulun!

22.09.2014
1.879
Gözaltı Torbalarından Kurtulun!
REKLAM ALANI

Gözaltı torbaları genetik yatkınlık, yaşlanma ya da yorgunluk sonucunda oluşur. Kişiyi olduğundan yaşlı gösteren ve yorgun bir ifadeye neden olan bu problemden kısa sürede basit yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu pratik yöntemleri düzenli yaparak gözaltı torbalarının oluşmasını da engelleyebilirsiniz. Aydınlık bakışlara, çekici bir görünüme kavuşmak istiyorsanız yapmanız gereken birkaç basit işlemden geçiyor. Bu pratik tarifleri kısa sürede iyi görünmeniz gereken akşam toplantıları, özel buluşmalar ve kendinizi daha iyi hissetmek için de yapabilirsiniz.
Gözaltı torbalarına öneriler;
Havlu ile soğuk kompres; Bu yöntem hem pratik hem de hızlı sonuç vermektedir. Ufak bir havluyu ıslattıktan sonra 10 dakika derin dondurucuda bekletin. Daha sonra şişmiş gözlerinize bu havluyu yayın. Soğuğun etkisiyle göz çevresi damarları kasılır ve şişlikler kısa sürede söner.
Çay kaşığı ile kompres: İki adet çay kaşığı buzdolabının rafında soğuması için bekletilir. Derin dondurucu ya da buzluk kısmını kullanmayınız. Yeterince soğumuş kaşıklar gözlerin üzerine konularak bekletilir.
Salatalık: Salatalık hem hoş kokusuyla rahatlatıcı hem de göz kapakları şişliklerini yok eden mucize bir sebzedir. Birer dilim salatalığı göz kapaklarınızın üzerine koyun ve 10 dakika bekleyin.
Çay kompresi: Tanin adındaki madde sayesinde siyah çay göz çevresi şişkinliklerini hemen söndürür. Bunun aynında çayda bulunan kafein kılcal damarlardaki kan dolaşımını hızlandırarak, göz çevresi morluklarını da tedavi eder.
Yumurta akı: Bir yumurta akını beyaz bir renk alana kadar karıştırın ve göz çevrenize sürün. Göz çevrenizin kısa sürede gerginleştiğini göreceksiniz.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.