Telifhakkı | Güncel ve Kaliteli Blog

iPhone Satışları Beklenenin altında kalabilir

18.09.2014
2.089
iPhone Satışları Beklenenin altında kalabilir
REKLAM ALANI

Apple bu yıl çıkardığı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri istenilen satış seviyesine ulaşmayabilir. Analistlere göre iPhone 5s ve 5c ön siparişi bile iPhone 6 ve Plus versiyonundan çok daha iyi durumda. Ortada daha ilginç bir durumda varki buda geçen yılki 5s ve 5c modellerinde Çin gibi dev bir ülke yoktu. 6 ve Plus modelinde Çinde dahil 4 milyon ön sipariş alınmış durumda.

Satışların düşüşü olarak bir çok senaryo yazılıyor. Bana göre satışları en çok etkileyen durumlardan birisi çizgisinden çıkmış bir Apple. Bir kere telefon artık tek elle kullanılamıyor. Plus versiyonu için birşey diyemiyorum ancak iPhone 6’nın bu güne kadar üretilenler gibi tek elle kullanılır olmalıydı. Çevremizdeki insanların bir çoğu bu durumdan şikayetçi. Telefonun piyasadaki telefonlardan çok farkı kalmadı. Boyut olarak. Android sistemlerde artık stabil çalışmaya başladı ve bir çok üretici her türden telefon üretiyor. Hal böyle olunca iPhoneler papucu dama atılacak hale geliyor.

Bir çok faktör olabilir ancak yakın çevrelerimizden aldığımız duyumlar bu yönde. 2 modelden bir tanesi klasik iPhone modelinden gitmeliydi. Tek el kullanım rahatlığı çok önemli bir etmendi.

REKLAM ALANI

Gelecekte satışların ne yönde ilerleyeceğini göreceğiz. Umarım grafikler yukarı yöne ilerler. Zira Apple’ın büyüsü bozulursa işlerinin çok zor duruma gideceği manidar.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.