Telifhakkı | Güncel ve Kaliteli Blog

RU Torrent Kurulumu

06.12.2016
1.891
RU Torrent Kurulumu
REKLAM ALANI

Bilgidiğiniz üzere seedboxlar için vazgeçilmez olan torrent clientlar arasında bir numara rutorrent. Windows olsun linux olsun torrent cilentlar oldukça çok kaynak kullanıyorlar. Bunun başlıca sebebi açık dosya sayısı. Siz herbir kullanıcı için gigabyte boyutundaki dosyaları parçalar halinde açıyor ve dosya tranferine başlıyorsunuz. Eğer internet bağlantınız yüksek hızlardaysa 1 saat gibi bir sürede yaklaşık 16GB ram kullanımınız kaçınılmazdır. Bir çok yöntem olduğunu söyleselerde pek fayda sağlamaz.

Burada linix sunucularda rutorrent+libtorrent ikilisi devreye giriyor. Ram kulannımı genelde 1 gb yi geçmez. Takas alanını kullanır. Takas alanı linux sunucularda sanal ram gibi düşünebilirsiniz. Gelişmiş bir web arayüze sahip. Herşeyi bu web arayüzünden yapmanız mümkün. Yeni torrent oluşturmak için önce ftp den dosyaları sunucuya transfer etmeniz gerekiyor. Burada yeni bir torrenti rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Daha bir çok eklentisi mevcut.

Buradaki en büyük sorun kurulum. Oldukça zor. Belirli firmalar dışında kuran yok. Kurulumda bir çok bağımlılık var. Hepsini kurmak gerçekten zaman alıyor ve bazı paketler ve scriptler piyasada bulunmuyor.

REKLAM ALANI

Eğer rutorrent ihtiyacınız varsa size yardımcı oluyoruz. Server kurulumlarıda dahil olmak üzere 79€. Size tüm eklentileriyle birlikte bir seedbox hazırlıyoruz. Detaylı bilgi için skype yada mail atarak bilgi alabilirsiniz.

Bilgi için: hark_homen[at]hotmail.com

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.