Telifhakkı | Güncel ve Kaliteli Blog

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Önerileri

31.12.2016
3.015
Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Önerileri
REKLAM ALANI

Sağlıklı bir cilt için beslenme şeklimiz çok büyük önem taşır. Sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için öncelikli olarak beslenme şeklimize gereken özeni göstermemiz gereklidir. Beslenme şeklimizi düzene sokarken ilk olarak içilen su miktarına önem verilmelidir. Vücudun ihtiyaç duyduğu nemi en iyi su karşılar. Bu nedenle bol su tüketildiğinde bu hemen cilde yansıyarak cildin gereken nemi kazanmasını sağlayacaktır.

Cilt güzelliği için yenilen gıdaların da etkisi büyüktür. Sağlıklı bir cilt için çinko, omega 3, selenyum ile C, E ve A vitaminleri büyük önem taşımaktadır. Cilde yarar sağlayan meyvelerin başında C ve E vitaminine sahip elma gelir. Özellikle yeşil elma cilt için çok faydalıdır. Her gün bir tane yenmesi tavsiye edilmektedir. Omega yağları da cilt için çok yararlı olduğu için balık tüketimi de artırılmalıdır. Ayrıca yaban mersini de cilde çok iyi gelir. Yaban mersini ve bunun gibi olan küçük meyveler içlerindeki antioksidanlar sayesinde cildi zararlı hücrelerden korur. İçinde antioksidan bulunan diğer bir sebze de maydanozdur. İçinde bulundurduğu C vitaminiyle birlikte cildin genç kalmasını sağlar ve aynı zamanda cilt sıkılaştırıcı olduğu da bilinmektedir. Kavun da içinde bulundurduğu beta karoten sayesinde ciltteki kalojen hasarını azaltarak cilt lekelerinin ve kırışıklıkların oluşmasına engel olur. Yine zeytinyağı, çilek,havuç, domates, brokoli, süt, yeşil çay ve tam tahıllı ürünler gibi besinler de cilt için çok yararlı besinlerdir.

Sağlıklı bir cilt için neleri yapmamız gerektiği kadar neleri yapmamız gerektiği de çok önemlidir. Yüksek kalorili gıdalar tüketmek, fazla yağ tüketimi, sigara ve alkol tüketimi de kaçınılması gereken etkenlerdir. Böylece daha  genç ve parlak bir cilde kavuşulabilir.

REKLAM ALANI

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.