Telifhakkı | Güncel ve Kaliteli Blog

Seo yapılırken dikkat edilmesi gerekenler

09.03.2014
1.945
Seo yapılırken dikkat edilmesi gerekenler
REKLAM ALANI

Seo
Seo çalışması yaparken dikkat edilmesi gerekenler
Seo yaparken dikkat etmemiz gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Çünkü Seo çalışmaları sitenizin arama motorları tarafından sevilmesini ve üst sıralara taşınması sağlamak için yapılır ve bilinçsizce yapılan seo çalışmaları sitenize zarar vereceği gibi sitenizin arama motorlarında kaybolmasına neden olacaktır. Bu yüzden seo çalışmaları yaparken aşağıdaki adımlara dikkat edilmelidir;
Seo çalışması yaparken özgün yani doğal kelimeler kullanılmalıdır. Çünkü Seo nun bir amacı da doğallık ve diğer sitelerden farklı olduğunuzu arama motorlarına kanıtlamaktır.
Her site ile link alış verişi yapmayın çünkü arama motoru link aldığınız siteyi sevmiyorsa bu sizin sitenizi de sevmeyeceği anlamına gelmektedir. Kötü arkadaşın kötü arkadaşı olur mantığı burada ortaya çıkmaktadır.
Hacklink yapmayın çünkü hacklink illegal bir yoldur ve arama motorları bunu anladığın an sizin siteniz için artık her şey çok geçtir. Yeni bir site açabilir ve aynı hataları yapmamaya özen göstere bilirsiniz.
“Arama motorlarında 1 sıra garanti” bu cümleye kesinlikle inanmayın. Çünkü böyle bir garantiyi arama motorlarının kendisi bile vermiyor. Bu sizi dolandırmaya ve sitenize zarar vermeye yöneliktir.
Seo çalışmasını yaparken bir yerlerden gördüğünüz kelimeleri ya da yazıları değiştirerek ya da eş anlamlı kelimeler kullanarak yapmayın. Arama motorları sizden daha zekidir bunu unutmayın.
Unutmayın ki Seo çalışması kadar sitenize girdiğiniz makaleler de özgün olmalıdır. Çünkü arama motorları yeni şeyleri sever.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.