Telifhakkı | Güncel ve Kaliteli Blog

Tablet alırken nelere dikkat etmeliyiz

31.08.2014
1.777
Tablet alırken nelere dikkat etmeliyiz
REKLAM ALANI

Son yıllarda ülkemizde ve dünyada yaygınlaşan tablet pazarı rakamsal bazda çok üst sınırlara ulaşmış durumda. Tabi ki burada Google’ın payı çok. Şöyle ki android gibi eğlence odaklı işletim sistemi piyasa sundu ve ücretsiz. Donanım üreticiler kolları sıvayıp tablet üretmeye başladı. Başlayanlar arasında eski el atarisi üreticileri bile oldukça fazla. Tabletler fiyat tarafında bakınca 150 ₺ alt sınırına kadar inmiş durumda. Hal böyle olunca evde oyun konsollarının, el atarilerinin, sosyal ağ amaçlı pclerin yerini almış durumda. Geçmişe baktığımız zaman böyle bir cihaz üretilse sanırım fiyatı 5000 ₺ civarında olur derdik. Çünkü hayalden öte gitmiyordu.

Günümüzde hayal olmaktan tatbikî çıktı. Çocuklarımızın elinde bu tabletler cirit atıyor. Fiyatı düşün olan tabletle fiyatı yüksek tabletler arasında tabi ki bir kalite farkı var ancak işlevsellik olarak bakarsanız çok bir fark bulamazsınız. Dokunma hassasiyeti dışında çok bir fark yok. Oyunlarda biraz kasılabiliyor ancak sonuca bakınca oyunlar hepsinde açılıyor. Sosyal ağ kullananlara gelince facebook, twitter gibi platformlara rahatlıkla girip çıkabiliyorsunuz. Belirli bir zamandan sonra küçük küçük kasılmalar oluyor bu tabletlerde.

Malzeme kalitesinden bahsetmiştik. Fiyat tarafında ucuz tabletlerde genelde ekranlarda kırılmalar oluyor. Bu malzeme kalitesinden midir yoksa çocuklarımızın muzurluğundan mı kaynaklanıyor bilinmez. Kırılmalar hat safhada. Ekranlarda görüntü kalitesi düşük ancak çokta kötü değil. Tüm işlerinizi rahatlıkla yapabiliyorsunuz. İş ofis için hiç düşünmedim bir tableti. Bilgisayarın yeri burada bambaşka bana göre. İşime kesinlikle bir tablet sokmam herhalde.

REKLAM ALANI

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.