Telifhakkı | Güncel ve Kaliteli Blog

Tarçın’dan Gelen Güzellik

14.09.2014
1.794
Tarçın’dan Gelen Güzellik
REKLAM ALANI

Tarçın faydası saymakla bitmeyen şifalı bir baharattır. Tatlılarımızı süsleyen tarçın, medikal olarak da insan sağlığı açısından çok önemlidir. Tarçın içeriğinde manganez, demir, kalsiyum ve lif barındırır. Bir gıda olarak vücuda direnç veren bu baharat sayesinde dolgun dudaklara, sivilcesiz bir yüze kavuşabilirsiniz.
Dolgun dudaklar için;
İnce bir dudak yapısına sahipseniz, daha belirgin ve çekici dudaklara sahip olmak istiyorsanız tek çare estetik değil. Dudaklarınıza her gün vazelin sürdükten sonra toz tarçını yedirin. 3 dakika bu karışımı beklettikten sonra bir kat daha vazelin sürmelisiniz. Tarçın içinde bulunan aktif maddeler, kan dolaşımını hızlandıracağından karıncalanma hissi uyandırır. Bu tarifi düzenli olarak yaptığınızda kısa sürede dudaklarınızın dolgunlaştığını göreceksiniz. Toz tarçın yerine tarçın yağını da dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Fakat her iki durumda da öncesinde dudaklarınıza parlatıcı ya da vazelin sürmeden bu uygulamayı yapmayın. Aksi halde dudaklarınızda irritasyon oluşabilir.
Sivilce karşıtı tarçınlı maske;
1 çay kaşığı toz tarçın 3 yemek kaşığı bal ile karıştırılarak krem haline getirilir. 10 dakika bekletildikten sonra soğuk su ile ciltten arındırılır. Tarçın antiseptik özelliği ile ciltte bulunan mikropları öldürürken, bal da cilt tahrişlerini ve kızarıklıklarını gidermektedir. Aynı şekilde maske tarifinde tarçın yağını da kullanabilirsiniz. Dilerseniz evinizde 2 çubuk tarçını bir çay bardağı zeytin yağında 15 gün bekleterek harika kokulu ve faydalı tarçın yağı elde edebilirsiniz.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.