Telifhakkı | Güncel ve Kaliteli Blog

Yağlı Saç Bakımı

28.12.2016
2.568
Yağlı Saç Bakımı
REKLAM ALANI

Yağlı saçlar; kişiye bakımsız bir görüntü verdiği kadar, saç dökülmesine de sebep olduğu için, yağlı saç bakımı önem verilmesi gereken bir konudur. Saç dökülmelerinin önemli nedenlerinden biri de yağlı saçlardır. Özellikle de yağlı saçlı erkekler de saç kaybı daha fazla görülür. Aynı zamanda kişi de bakımsız ve kirli bir görüntü yaratarak kişiye de rahatsızlık veren bir sorun haline gelir.

Çabuk yağlanan saçların sebebi saç derimizden salgılanan sebum maddesidir.  Sebum maddesi saçın nemlenmesini sağlayan, saça faydalı bir maddedir. Bu madde sayesinde saç kuruluğu oluşmaz ve böylece kuruluğun getirdiği saç kırıklarına bağlı saç kayıpları daha az seviyede gerçekleşir. Ancak bu sebum maddesinin çok fazla salgılanması da yağlı saç oluşumuna sebebiyet vermektedir. Bu maddenin az salgılanmasının zararları olduğu gibi çok fazla salgılanmasının da zararları olmaktadır. Saçın kirli, bakımsız, yağlı bir görüntüye sahip olmasını sağlar ve saçın şekil alması zorlaşır. Şekil alsa bile kısa sürede şekli bozulur. Saç yağlı kalmaya devam ettikçe de saç dökülmesi sorunlarıyla karşılaşılır. Bu nedenle yağlı saç bakımı önem verilmesi gereken bir konudur.

Yağlı saç bakımında saçların bu zararlardan korunması için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcut.  Bunların başında saçımız için uygun şampuanları ve bakım ürünlerini kullanmak geliyor. Diğer önemli hususta yağlı saçlı kişiler kuru saçlı kişilere göre saçlarını daha sık yıkaması gereklidir. Sık yıkamak sebum oluşumunun gecikmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda saçı sıcak suyla yıkamaktan kaçınılmalıdır. Çünkü sıcak su sebum oluşumunu hızlandırdığı gibi, saç derisi ve saç teline de zarar veren bir etkendir.

REKLAM ALANI

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.